kolmapäev, 21. detsember 2011

 KUST ME TULIME? KES ME OLEME? KUHU LÄHEME?


Kust me tulime? Kes me oleme? Kuhu läheme? Ei tea. Aga kuidas saab olemas olla, elada, teadmata vastust nendele küsimustele? Aga me oleme ju. Väike laps on, lind on, rohukõrs on. Aga nemad ei ole meie, nemad ei ole päriselt nemad. Kas tõesti? Kas meie, kes me üht-teist teame, oleme pärisemalt meie? Aga äkki on see teadmine vale, mis siis? Arvame, et oleme meie, aga tegelikult oleme keegi muu, mitte meie, vaid näiteks nemad. Kas teadmine teeb meid selleks, kes me oleme? Aga kas on üldse nii kangesti vaja olla meie; võib-olla saab väga hästi ka kuidagi teisiti? Olla olemas, aga olemata meie, olemata isegi laps, lind või rohukõrs, vaid hoopis midagi muud, midagi, millest ei saagi öelda, et ta on kuskilt tulnud, et ta on keegi, et ta läheb kuhugi.
Jaan Kaplinski

Jaan Kaplinski pole paha, aga mingtmoodi filosofeerida oskaks ka mina.
Karikamängu saime kodinatesse.
Ülikooli mängud ka kurat - II koht.
Eile oli meile võistkonna jõululabrakas, mitte nüüd labrakas, aga soliidne istumine. Muide, aitäh, nende megavingete klaaside ja värkide eest. Peale seda oli seal ka ehtne eestimaine jõulusöök - verivorstid, kartulid, sült jne.





MAAILMAMUNA
See ümmargune maailm, kus me elame, on seestpoolt vaadata väga suur, nii suur, et keegi ei ole jaksanud teda läbi käia ja keegi ei tea, kus ta õieti algab ja lõpeb. Keegi ei tea sedagi, kas maailm on ka väljastpoolt vaadata suur. Võib-olla paistab ta kellegi väljaspoolse silmale hoopis väike. Nagu õun või murumuna või lihtsalt muna. Kõva koor nagu taevas peal, valge nagu valge ilm selle all ja keskel rebu nagu maa. Mõnel linnul on munad sinised, mõnel kirjud – justnagu päeva- ja öötaevas. Aga kui maailm on nagu muna, kes on tema siis munenud? Mis hiiglalind see küll oli? Kust ta tuli, kuhu ta läks? Kus oli tema pesa? Kes sellest maailmamunast välja tuleb? Lind? Mõni teistsugune maailm? Seda ei tea ka keegi. Õudne on aga mõelda, et kord võib taeva sinine koor praguneda ja kaheks pooleks laiali kukkuda. Mis meist siis saab? Mis saab kõigest muust?

See tekstike oli Maateaduste õpikus, mille ma suutsin isegi lõpuni lugeda. Wohoo, ikkagi tuleb teha ju 6 eksamit. Fakit, ma ei tea küll kuidas, aga kokku peab end võtma.



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Esimene kuu üle ookeani - palju pilte, veidi vähem juttu.

Pea ei ole prügikast ning ajapikku kipuvad mälestused moonduma - seetõttu otsustasin üles kaevata vana blogi ja hakata asju kirja panema. Ka...